Druk DTF

DTF to stosunkowo nowa technologia (od kilku lat na rynku), która pod wieloma względami wyprzedza inne sposoby druku na t-shirtach. W przeciwieństwie do sitodruku, nie musimy tu przygotowywać kosztownej matrycy, możemy drukować przejścia tonalne (gradienty) pełnym kolorze bez żadnego problemu i bez wpływu na cenę. Wszystkie kolory drukujemy w tym samym czasie, co oznacza brak potencjalnych przesunięć, jak to bywa przy sicie. W sitodruku ilość kolorów zwiększa koszt (dla każdego koloru trzeba przygotować matrycę).

Główną zaletą nadruku DTF jest możliwość natychmiastowego, bezpośredniego zadruku pełnokolorowego projektu na dowolnym kolorze nośnika (np. koszulki).

Nareszcie można drukować pełen kolor na popularnych czarnych koszulkach 🙂

Koszulki reklamowe

Oferujemy nadruk na koszulkach metodą termotransferową oraz sublimacyjną. Niewielkie nakłady to idealne pole do wykorzystania termotransferu oraz sublimacji. Tymi technikami można wykonywać nadruki nawet od 1 sztuki!

Metoda termotransferu

Napisy, logo, nieskomplikowane grafiki nadają się świetnie do tej metody nadruku.
Termotransfer to metoda nadruku polegająca na wtopieniu w tkaninę specjalnej folii flex lub flock z uprzednio przygotowanym projektem wyciętym na ploterze tnącym. Właściwa jakość folii, duży nacisk, wysoka temperatura i odpowiednio długi czas wgrzewania gwarantują bardzo wysoką odporność na pranie.

Technika termotransferu ma ta przewagę nad innymi technikami druku na tkaninach iż pozwala na zastosowanie wielu uszlachetnień folii takie jak złoty, srebrny, perłowy, brokat, metalizowany, odblaskowy i wiele innych.

Metoda sublimacyjna

Sublimacja to prosta i wydajna technika wykonywania wysokiej jakości nadruków, która polega na wtapianiu barwnika w poliestrowe włókna koszulki. W wyniku tego otrzymujemy wysokiej jakości trwały obraz, który nie blaknie, nie schodzi, nie pęka ani się nie spiera.
Organizacja potrzebnych zasobów jest o wiele szybsza i tańsza niż w przypadku tradycyjnego sitodruku. Można łatwo i niedrogo drukować dowolne obrazy na różnych koszulkach. Istnieje możliwość zadrukowania tylko części koszulki albo stworzenia wzoru na całości.

  • Bardzo wysoka trwałość nadruku
  • Można drukować złożone, skomplikowane wzory w pełnej gamie kolorystycznej
  • Elastyczność nadruku
  • Szerokie zastosowanie (kubki, smycze, odzież, parasole, torby, etc.)
  • Brak kosztów przygotowania projektu przed drukiem
  • Druk tylko na materiałach poliestrowych lub z jego domieszką
  • Możliwość nadruku tylko na białych lub jasnych powierzchniach